הגבהת מעקה

הגבהת מעקה

המעקות למרפסות מגיעים בגובה המוגדר כ"תקני", ומתחשב בגובה הקומה בה ממוקמת המרפסת שלה נדרש המעקה. על אף שישנם גבהים הקבועים בחוק, לפעמים, מסיבות שונות ומשונות, יהיה צורך בביצוע הגבהת מעקה למעקה המרפסת הקיים, במיוחד כשיש בבית ילדים שובבים או בעלי חיים סקרניים. הגבהת מעקה, ובמיוחד, הגבהת מעקה זכוכית, היא משימה שמשום בטיחותה, אסור להקל בה ראש או לזלזל בה, ולכן, יש להתייחס אליה ואל בחירת איש המקצוע המבצע אותה ברצינות רבה.

הגבהת מעקה המרפסת

הגבהת מעקה של מרפסת עשויה להתבצע מסיבות שונות – בין אם אנחנו מנסים למנוע מבני הבית הסקרנים והשובבים ליפול החוצה, ובין אם (בקומות הנמוכות) אנחנו מנסים למנוע מזרים להיכנס לתוך המרחב הפרטי הביתי שלנו. על פי התקן, מעקות למרפסות יכולים להיות עשויים ממתכת או מזכוכית, אולם, החומר ממנו עשוי המעקה הקיים, לא חייב לקבוע את החומר שממנו תהיה עשויה הגבהת המעקה. כלומר, תוכלו להגביה מעקה עשוי מתכת באמצעות הגבהה עשויה מזכוכית ולהיפך.

הגבהת מעקה זכוכית

הגבהת מעקה עשוי מזכוכית למרפסת, ניתן (ומומלץ) לבצע באמצעות זכוכית, למרות, שלכאורה, גם הגבהה עשויה מברזל או אלומיניום עשויה לשרת את המטרה. מהבחינה עיצובית, להגבהת המעקה בזכוכית (גם במקרים שהמעקה המקורי עשוי מברזל) יש יתרון ניכר, שכן, באופן זה, משטחי הזכוכית הגדולים של המעקה לא יוצרים חיץ ויזואלי בין בני הבית לבית הנוף או המתרחש בחוץ.

הגבהת מעקה מרפסת – בטיחות, לא פחות חשוב!

כל עוד דיברנו על הצד האסתטי, זכוכית או ברזל יכולים להיות עניין של העדפה אישית. אבל, כשאנחנו מדברים על בטיחות (שכן, בשורה התחתונה, בדיוק לשם כך מותקן המעקה על פי התקן), חשוב מאד לפנות, אך ורק, לבעלי המקצוע המתאימים, שדאגו להתקין את המעקה באופן שעומד בתקנים, על מנת להבטיח את שלומכם ואת שלומם ובטיחותם של כל בני הבית.

יבטיח התקנה של מעקה תקני, מתאים לצרכים שלכם ובטיחותי דיו, כדי לאפשר לכם להנות בשקט משהות במרפסת, מבלי לדאוג לבטיחות הילדים.

Style Glass מתמחה בהתאמה אישית, בתכנון ובביצוע של עבודות הזכוכית השונות בדירות, בבתים הפרטיים, בגופים הציבוריים ובבתי העסק. לייעוץ, תכנון והתקנה, פנו אלינו בטלפון 050-6537043.

צריכים יעוץ והצעת מחיר? מלאו פרטים ומיד נחזור!